Staff Team
Senior Leadership Team | |
---|---|
Vicki Bond | Interim Headteacher |
Tracy McKay | Deputy Headteacher |
Hannah Caswell | Assistant Headteacher (Primary) |
Kelly Kerr | Assistant Headteacher (Secondary) |
Louise Worts | Assistant Headteacher (Post 16 & Careers) |
Andrew Bodily | Operations Manager |
Leadership Team | |
---|---|
Samantha Devenny | Phase Leader (Primary) |
Christie Powers | Phase Leader (Secondary) |
Jennifer Johnson |
Pastoral Manager |
Primary Teaching Team | |
---|---|
Alicia Falcone | Acorns Teacher (Foundations for Learning) |
Jodie Hopkins | Pine Teacher (Foundations for Learning) |
Magda Karus | Cedar Teacher (Foundations for Learning) |
Natasha Day | Maple Class (Foundations for Learning) |
Lauren Sheasby | Sycamore Teacher (Learning to be Me) |
Charlotte Moriarty | Birch Class (Learning to be Me) |
Madeline Farr | Elm Teacher (Learning to be Me) |
Sam Devenny |
Hawthorne Teacher (Learning to be Me) |
Lianna Briggs | Oak Teacher (Learning to be Me) |
Secondary Teaching Team | |
---|---|
Emma Danks | Garside Class (My Place in the World) |
Gary Matthews | Radcliffe Teacher (My Place in the World) |
Shona Taylor | Avery Teacher (My Place in the World) |
Ashleigh Butcher | Meyer Teacher (My Place in the World) |
Nicola Cartwright | Miller Teacher (Skills for Life) |
Anna Ellis | Pearson Teacher (Skills for Life) |
Christie Powers | Simmonds Teacher (Skills for Life) |
Carolann Petrie | Baker Teacher (Skills for Life) |
Sophie Righton | Ingram Teacher (Skills for Life) |
Rebecca Thompson | Post 16 Teacher (Foundations for the Future) |
Bev Staniforth | Pathway 3/4 (Foundations for the Future) |
Dannielle Phillips | Job Coach (Foundations for the Future) |
Jody Baverstock | Job Coach (Foundations for the Future) |
Pastoral Team | |
---|---|
Anna Browning | Safeguarding Officer |
Heather Witherington | Family Support |
Kat Smith | Medical and Welfare |
Joanne Robson | Physical Therapy Assistant |
Hannah Taylor | SALT Assistant |
Emily Wright | Pastoral Mentor |